імені Е Миська

Мала академія мистецтв

Міжнародний день рідної мови – це відносно молоде свято. До календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Де і коли зародилася традиція Міжнародного дня рідної мови?

  Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нас.

Так 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним у Підбузькій школі-інтернаті мистецького профілю "Мала академія мистецтв імені Е. Миська", адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. До цієї пам'ятної дати педагог-організатор Шумеляк Л. І. організувала і провела у школі флешмоб "Живи, красуйся, наша мово!", учнівський комітет під її керівництвом випустив стінгазету "Мова наша – серце наше" і провів радіолінійку "Мова – це талісман людини і нації".

Це – матері мова. Я звуки твої

Люблю, наче очі дитини ...

О мова вкраїнська!...

Хто любить її,

Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

 


This text will be replaced


 

 

FB