Святкування 90-річчя від дня народження Еммануїла Миська

…Засвідчую надзвичайну цілісність цієї видатної

і яскравої особистості як художника і як людини

бездоганної порядності, чесності перед собою,

людьми, мистецтвом…

Островський Г.

 

 


21 травня в Малій академії мистецтв відбулися урочистості з нагоди святкування ювілейної дати – 90-річчя від дня народження Еммануїла Миська, засновника нашої школи. Він був патріотом, професіоналом і світлою Людиною.

За масштабом обдарування, за широтою і багатогранністю творчого діапазону, високим професіоналізмом Еммануїл Мисько належить до видатних українських скульпторів другої половини ХХ ст. Поміж друзів ходив такий віршик про Еммануїла Миська:

Хоч як ти криєшся, козаче,

Ховаєш все нутро своє,

Однак Мисько тебе побачить

І виліпить таким, як є.

Йому підкорялися глина і камінь, метал і дерево. Він тонко розумівся на властивостях матеріалу, і тому важко уявити його портрети в іншому виконанні. Він не приховував їх "рукотворність" - і в гіпсі, і в шамоті, і в мармурі його твори зберігають живі сліди рук Майстра.

Професор Еммануїл Мисько значну увагу приділяв розвитку мистецької освіти. Як педагог постійно прагнув поступу, мріяв, щоб учні перевершували своїх вчителів, йшли далі. Еммануїл Петрович завжди радів нашим успіхам і казав, що: "художники ХХІ ст. – діти нової України". Еммануїл Мисько радів би зараз і гордився, що його дітище – Мала академія мистецтв – створене немарно. Ось чому саме в цей день була відкрита персональна виставка учнів 10 класу - Сергія Степаника та Василя Дригинича. Юні художники присвятили свою першу виставку засновнику нашої школи Еммануїлу Петровичу Миську.


Переглянути фотогалерею цього святкування можна за цим посиланням.


 

Сході статті