імені Е Миська

Мала академія мистецтв

Зміст статті

КЗ ЛОР "Підбузька спеціалізована школа-інтернат "Мала академія мистецтв ім. Е. Миська" – загальноосвітній навчальний заклад обласного підпорядкування. Навчальний заклад підпорядкований департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації.

"Мала академія мистецтв" була задумана як школа з поглибленим вивченням художніх дисциплін для винятково обдарованих дітей із сільської місцевості гірських районів Львівщини та надає допомогу сільським дітям у здобутті високоякісної художньої освіти та підготовки до вступу у вищі навчальні заклади художнього профілю.

Підбузька спеціалізована школа-інтернат працює за Типовими навчальними планами спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Загальна характеристика установи:


Загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат, профіль – художні дисципліни. За результатами конкурсного відбору у школі укомплектовано 9 класів у яких навчається 117 учнів.

Учні школи забезпечені п’ятиразовим харчуванням, в тому числі гаряче харчування – три рази.

Навчальний заклад забезпечений всім необхідним для проведення навчально-виховного процесу згідно вимог. В останні роки оформлено навчальні кабінети та відкрито художні майстерні.

Умови прийому:


Прийом здійснюється на конкурсній основі з художніх дисциплін у червні та серпні. Основними критеріями є нестандартність художнього мислення та здатність дитини продукувати нові ідеї.

Навчання відбувається за двома напрямками:


  • Перший – це загальноосвітні дисципліни початкової, базової, середньої школи.
  • Другий – це профільні предмети: малюнок, живопис, композиція, історія образотворчого мистецтва.

Під час літніх канікул учні оздоровлюються в дитячих оздоровчих таборах Львівської області. У 2012 році 74 учні оздоровлювалися в ДОТ “Гвоздика” смт. Кирилівка Якимівського району Запорізької області, а в 2014 році 61 учень оздоровлювався в ДОТ “Морський” смт. Кирилівка Якимівського району Запорізької області.

ПСШІ “Мала академія мистецтв” має творчі здобутки завдяки праці вчителів художніх дисциплін, які мають вищу фахову освіту та високі кваліфікаційні категорії: Любомир ЗагайськийЛевко МикитичМар’ян ОлексякСвітлана АртимовичГалина ТрускавецькаІрина Стрій. Серед них – члени Національної Спілки художників УкраїниМар’ян ОлексякЛевко Микитич.

На базі школи проводилися семінари для вчителів образотворчого мистецтва Дрогобицького району. У 2012 році відбувся обласний семінар “Художньо-естетичне виховання та розвиток творчих здібностей особистості учня в Підбузькій спеціалізованій школі-інтернаті “Мала академія мистецтв ім. Е. Миська”. Ініціаторами якого стали начальник головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Брегін М. Г. та методист з образотворчого мистецтва Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Михайлюк О. Д.

Учні школи стають переможцями обласних, регіональних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Радують результати роботи школи. 75% наших випускників навчаються на факультетах художнього спрямування у різних вузах, а саме: у Львівській національній академії мистецтв, у Косівському інституті прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ, у Львівському державному коледжі декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша, в Ужгородському коледжі декоративно-прикладного мистецтва, на факультетах дизайну в університеті “Львівська політехніка”, у Львівській академії друкарства, Львівському лісотехнічному університеті та інших. Гордимося, що наші випускники вже працюють викладачами образотворчого мистецтва, майстрами декоративно-ужиткового та сакрального мистецтва, дизайнерами.

За останні роки зміцнилася матеріально-технічна база школи. Введено в дію приміщення нової шкільної їдальні. З 2010 року школа забезпечена водою за рахунок власної артезіанської свердловини. Встановлено очисні споруди TOPAS. Реконструйовано приміщення, в результаті чого з’явилося нове овочесховище, дві нові художні майстерні. Обладнано сучасну бібліотеку, комп'ютерний клас та ряд навчальних кабінетів.

Важливою подією у житті нашої школи було присвоєння навчальному закладу імені академіка Еммануїла Миська. З нагоди ювілейної дати – 20-тиріччя навчального закладу у грудні 2012 році школа випустила “Альбом творчих робіт учнів ПСШІ “Мала академія мистецтв”, а також організувала виставку творчих робіт учні в Львівському музеї етнографії, присвячену 20-ти річчю школи.

З вересня 2013 року на базі КЗ ЛОР "Підбузька спеціалізована школа-інтернат "Мала академія мистецтв ім. Е. Миська" розпочалася дослідно-експериментальна робота з теми: “Науково-навчально-методичні засади високоякісної підготовки художньо обдарованих учнів для вступу у вузи художнього профілю, а також на факультети художнього спрямування інших навчальних закладів”.

FB